یافتن سرطان در کودکان

Share This Post

غربالگری سرطان در کودکان

غربالگری آزمایش بیماری مانند سرطان در افرادی است که هیچ علامتی ندارند. سرطان های دوران کودکی نادر هستند و هیچ آزمایش غربالگری توصیه شده ای برای بررسی سرطان در کودکانی که در معرض خطر نیستند وجود ندارد.

برخی از کودکان به دلیل تغییرات ژنی خاصی که از والدین به ارث می برند، شانس بیشتری برای ابتلا به نوع خاصی از سرطان دارند. این کودکان ممکن است به معاینات پزشکی دقیق و منظم نیاز داشته باشند که شامل آزمایش‌های ویژه برای جستجوی علائم اولیه سرطان است.

علائم و نشانه های احتمالی سرطان در کودکان

بسیاری از سرطان‌ها در کودکان زودهنگام یا توسط پزشک کودک یا توسط والدین یا اقوام کشف می‌شوند. اما تشخیص فوراً سرطان در کودکان دشوار است زیرا علائم اولیه اغلب مانند مواردی است که ناشی از بیماری‌ها یا آسیب‌های شایع‌تر است. کودکان اغلب بیمار می شوند یا برجستگی ها یا کبودی هایی دارند که ممکن است علائم اولیه سرطان را پنهان کند. سرطان در کودکان شایع نیست، اما مهم است که در صورت وجود علائم یا علائم غیرعادی که از بین نمی روند، مانند:

یک توده یا تورم غیرمعمول

رنگ پریدگی غیر قابل توضیح و از دست دادن انرژی

کبودی یا خونریزی آسان

درد مداوم در یک ناحیه از بدن

لنگیدن

تب یا بیماری بی دلیل که از بین نمی رود

سردردهای مکرر، اغلب همراه با استفراغ

تغییرات ناگهانی چشم یا بینایی

کاهش وزن ناگهانی و بدون دلیل

بیشتر این علائم به احتمال زیاد ناشی از چیزی غیر از سرطان، مانند آسیب یا عفونت است. با این حال، اگر کودک شما هر یک از این علائم را داشت، به پزشک مراجعه کنید تا در صورت نیاز بتوان علت را پیدا کرد و درمان کرد.

بسته به نوع سرطان، علائم دیگری نیز ممکن است. می توانید اطلاعات بیشتری در مورد علائم رایج انواع خاصی از سرطان دوران کودکی در انواع سرطان ایجاد شده در کودکان بیابید.

مراجعه به پزشک

پزشک در مورد سابقه پزشکی و علائم کودک می پرسد و سپس کودک شما را معاینه می کند. اگر سرطان ممکن است باعث علائم شود، پزشک ممکن است آزمایش های تصویربرداری (مانند اشعه ایکس) یا آزمایش های دیگر را تجویز کند. گاهی اوقات اگر یک توده یا تومور غیرطبیعی پیدا شود، ممکن است پزشک لازم باشد بخشی یا تمام آن را بردارد تا بتوان آن را زیر میکروسکوپ برای یافتن سلول‌های سرطانی بررسی کرد. این به عنوان بیوپسی شناخته می شود.

Spread the love

Subscribe To Our Newsletter

Get updates and never miss a blog from Cancerfax

More To Explore

Development of CAR T Cell therapy in Korea
Cancer treatment in South Korea

Companies in Korea takes a step closer in developing home grown CAR T-Cell therapy

Due to high costs, treatments developed by multinational pharmaceutical corporations are difficult for Korean patients to access. As a result, Korean businesses have created and localised CAR-T treatments in an effort to address these issues. Many businesses have either begun developing CAR-T therapies or declared their intention to do so, including Curocell, Abclon, GC Cell, Ticaros, Helixmith, Toolgen, Cllengene, Eutilex, and Vaxcell Bio.

Spread the love
Polatuzumab
Blood cancer

Polatuzumab vedotin-piiq is approved by USFDA for previously untreated diffuse large B-cell lymphoma, not otherwise specified, and high-grade B-cell lymphoma

For adult patients with high-grade B-cell lymphoma (HGBL), not otherwise specified (NOS), or diffuse large B-cell lymphoma (DLBCL) who have not previously received treatment and who have an International Prognostic Index (IPI) score of 2 or higher, the Food and Drug Administration has approved polatuzumab vedotin-piiq (Polivy, Genentech, Inc.).

Spread the love

Need help? Our team is ready to assist you.

We wish a speedy recovery of your dear and near one.

درمان سرطان در تركيه

Enquiry Form

https://cancerfax.com/