پیشرفت در درمان سرطان لوزالمعده ، گزینه ها

Share This Post

Omid Ha (Mayo Clinic USA)

بین سرطان های شناخته شده کمترین امکان زنده ماندن را دارد. این به این دلیل است که وقتی تشخیص داده می شود، اغلب قبلاً گسترش یافته است.

 

دکتر مارک تروتی، انکولوژیست جراحی در کلینیک مایو، می گوید اين تشخیص می تواند باعث ناامیدی افراد شود. او می خواهد افراد مبتلا به سرطان پانکراس بدانند که پیشرفت ها در درمان به این معناست که گزینه های بیشتری نسبت به قبل در دسترس است.

دکتر تروتی می گوید: «اگر به آن فکر کنید – سرطان سینه، سرطان پروستات، سرطان ریه، سرطان مغز – سرطان لوزالمعده همچنان کمترین امکان زنده ماندن را در بین تمام این سرطان ها دارد.

 

اما اکنون نسبت به گذشته دوام بیشتری دارد. دکتر تروتی می گوید که این تا حدی به دلیل پیشرفت در رویکرد درمان سرطان است.

بیمارانی که می توانند برای سرطان لوزالمعده خود تحت عمل جراحی قرار گیرند نسبت به بیمارانی که نمی توانند عمر بیشتری داشته باشند. متأسفانه، در گذشته، جراحی برای اکثر بیماران یک گزینه نبود، اما با شیمی درمانی بهتر، تغییرات چشمگیری رخ داد. در حال حاضر، بیماران بیشتری کاندید جراحی درمانی در نظر گرفته می شوند.

 

دکتر تروتی می گوید: «آن دسته از بیمارانی که می توانند قبل از جراحی تحت شیمی درمانی قرار بگیرند، بسیار بهتر از آنچه در گذشته انجام داده اند، عمل می کنند.

 

این شامل بیمارانی می شود که ممکن است به دلیل تومورهای پیچیده ای که عروق خونی را درگیر می کنند، در جای دیگری غیر قابل جراحی در نظر گرفته شوند. کلینیک مایو اولین و تنها مرکزی است که به طور معمول از توموگرافی انتشار پوزیترون یا PET اسکن برای کمک به تعیین اینکه آیا شیمی درمانی موثر است یا خیر استفاده می کند.

 

این همان چیزی است که در ابتدا می خواهیم ببینیم؛ می خواهیم یک تومور را ببینیم که قبل از شیمی درمانی واقعاً روشن است. و سپس، پس از شیمی درمانی، می خواهیم ناپدید شدن آن را ببینیم – فعالیتی که نشان می دهد شیمی درمانی مؤثر بوده است. دکتر تروتی توضیح می دهد که وقتی در نهایت این بیماران را عمل می کنیم و تومورها را خارج می کنیم، آسیب شناس به ما می گوید که تمام سرطان مرده است.

 

هدف اولیه برای هر بیمار مبتلا به سرطان لوزالمعده افزایش عمر و حفظ یا بهبود کیفیت زندگی است. پیشرفت هایی مانند این به بیماران امید می دهد.

 

دکتر تروتی می گوید: « بدون تردید، آنها باید امیدوار باشند.

 

Spread the love

Subscribe To Our Newsletter

Get updates and never miss a blog from Cancerfax

More To Explore

Development of CAR T Cell therapy in Korea
Cancer treatment in South Korea

Companies in Korea takes a step closer in developing home grown CAR T-Cell therapy

Due to high costs, treatments developed by multinational pharmaceutical corporations are difficult for Korean patients to access. As a result, Korean businesses have created and localised CAR-T treatments in an effort to address these issues. Many businesses have either begun developing CAR-T therapies or declared their intention to do so, including Curocell, Abclon, GC Cell, Ticaros, Helixmith, Toolgen, Cllengene, Eutilex, and Vaxcell Bio.

Spread the love
Polatuzumab
Blood cancer

Polatuzumab vedotin-piiq is approved by USFDA for previously untreated diffuse large B-cell lymphoma, not otherwise specified, and high-grade B-cell lymphoma

For adult patients with high-grade B-cell lymphoma (HGBL), not otherwise specified (NOS), or diffuse large B-cell lymphoma (DLBCL) who have not previously received treatment and who have an International Prognostic Index (IPI) score of 2 or higher, the Food and Drug Administration has approved polatuzumab vedotin-piiq (Polivy, Genentech, Inc.).

Spread the love

Need help? Our team is ready to assist you.

We wish a speedy recovery of your dear and near one.

درمان سرطان در تركيه

Enquiry Form

https://cancerfax.com/