نحوه استفاده از ایمونوتراپی برای درمان سرطان

Share This Post

ایمونوتراپی درمانی است که از بخش های خاصی از سیستم ایمنی فرد برای مبارزه با بیماری هایی مانند سرطان استفاده می کند. این را می توان به چند روش انجام داد:

تقویت یا تقویت دفاع طبیعی سیستم ایمنی بدن شما، بنابراین برای یافتن و حمله به سلول های سرطانی سخت تر یا هوشمندانه تر کار می کند.

ساخت موادی در آزمایشگاه که دقیقاً مانند اجزای سیستم ایمنی هستند و استفاده از آنها برای کمک به بازیابی یا بهبود نحوه عملکرد سیستم ایمنی بدن برای یافتن و حمله به سلول‌های سرطانی

در چند دهه اخیر ایمونوتراپی به بخش مهمی از درمان برخی از انواع سرطان تبدیل شده است. درمان‌های ایمونوتراپی جدید در حال آزمایش و تایید هستند و روش‌های جدید کار با سیستم ایمنی با سرعت بسیار بالایی کشف می‌شوند.

ایمونوتراپی برای برخی از انواع سرطان بهتر از انواع دیگر است. این به خودی خود برای برخی از این سرطان ها استفاده می شود، اما برای برخی دیگر به نظر می رسد زمانی که با انواع دیگر درمان استفاده می شود بهتر عمل می کند.

کاری که سیستم ایمنی انجام می دهد

سیستم ایمنی شما مجموعه ای از اندام ها، سلول های خاص و موادی است که به محافظت از شما در برابر عفونت ها و برخی بیماری های دیگر کمک می کند. سلول های ایمنی و موادی که آنها می سازند در بدن شما حرکت می کنند تا از آن در برابر میکروب هایی که باعث عفونت می شوند محافظت کنند. آنها همچنین از برخی جهات از شما در برابر سرطان محافظت می کنند.

سیستم ایمنی تمام موادی که به طور معمول در بدن یافت می شود را پیگیری می کند. هر ماده جدیدی که سیستم ایمنی آن را تشخیص ندهد زنگ خطر را به صدا در می آورد و باعث می شود سیستم ایمنی به آن حمله کند. به عنوان مثال، میکروب ها حاوی موادی مانند پروتئین های خاصی هستند که به طور معمول در بدن انسان یافت نمی شوند. سیستم ایمنی اینها را “بیگانه” می بیند و به آنها حمله می کند. پاسخ ایمنی می تواند هر چیزی که حاوی ماده خارجی باشد، مانند میکروب ها یا سلول های سرطانی را از بین ببرد.

با این حال، سیستم ایمنی برای هدف قرار دادن سلول های سرطانی زمان سخت تری دارد. این به این دلیل است که سرطان زمانی شروع می‌شود که سلول‌های سالم و طبیعی تغییر کرده یا تغییر کنند و شروع به رشد خارج از کنترل کنند. از آنجایی که سلول های سرطانی در واقع در سلول های طبیعی شروع می شوند، سیستم ایمنی همیشه آنها را به عنوان خارجی تشخیص نمی دهد.

واضح است که محدودیت هایی در توانایی سیستم ایمنی برای مبارزه با سرطان به تنهایی وجود دارد، زیرا بسیاری از افراد با سیستم ایمنی سالم هنوز به سرطان مبتلا می شوند:

گاهی اوقات سیستم ایمنی سلول های سرطانی را خارجی نمی بیند زیرا سلول ها به اندازه کافی با سلول های طبیعی متفاوت نیستند.

گاهی اوقات سیستم ایمنی سلول های سرطانی را تشخیص می دهد، اما پاسخ ممکن است به اندازه کافی قوی نباشد که سرطان را از بین ببرد.

خود سلول‌های سرطانی نیز می‌توانند موادی را ترشح کنند که سیستم ایمنی را از پیدا کردن و حمله به آنها باز دارد.

برای غلبه بر این موضوع، محققان راه‌هایی را برای کمک به سیستم ایمنی بدن برای شناسایی سلول‌های سرطانی و تقویت پاسخ آن به طوری که آنها را از بین می‌برد، یافته‌اند. به این ترتیب، بدن شما در واقع با کمک علم از شر سرطان خلاص می شود.

انواع ایمونوتراپی سرطان

چندین نوع اصلی ایمونوتراپی برای درمان سرطان استفاده می شود و بسیاری از آنها در حال مطالعه هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ایمونوتراپی به عنوان درمانی برای یک سرطان خاص، لطفاً سرطان A-Z را ببینید و نوع سرطان را انتخاب کنید.

مهارکننده‌های نقطه بازرسی: این داروها اساساً «ترمز» سیستم ایمنی را از بین می‌برند که به آن کمک می‌کند سلول‌های سرطانی را شناسایی کرده و به آنها حمله کند.

درمان با سلول های T با گیرنده آنتی ژن کایمریک (CAR): این روش درمانی برخی از سلول های T را از خون بیمار می گیرد، آنها را با ویروس خاصی مخلوط می کند که باعث می شود سلول های T یاد بگیرند که چگونه به سلول های تومور متصل شوند و سپس سلول ها را به سلول های تومور برمی گرداند. بیمار تا بتواند سرطان را پیدا کند، به آن بچسبد و آن را بکشد.

سیتوکین ها: در این درمان از سیتوکین ها (پروتئین های کوچکی که پیام ها را بین سلول ها حمل می کنند) برای تحریک سلول های ایمنی برای حمله به سرطان استفاده می شود.

تعدیل کننده های ایمنی: این گروه از داروها به طور کلی بخش هایی از سیستم ایمنی را برای درمان انواع خاصی از سرطان تقویت می کنند.

واکسن‌های سرطان: واکسن‌ها موادی هستند که برای شروع یک پاسخ ایمنی در برابر بیماری‌های خاص وارد بدن می‌شوند. ما معمولاً فکر می کنیم که آنها به افراد سالم داده می شوند تا از عفونت جلوگیری کنند. اما برخی از واکسن ها می توانند به پیشگیری یا درمان سرطان کمک کنند.

آنتی بادی های مونوکلونال (mAbs یا MoAbs): این ها نسخه های ساخته شده توسط انسان از پروتئین های سیستم ایمنی هستند. mAbs می توانند در درمان سرطان بسیار مفید باشند زیرا می توانند برای حمله به بخش بسیار خاصی از سلول سرطانی طراحی شوند.

ویروس‌های انکولیتیک: این درمان از ویروس‌هایی استفاده می‌کند که در آزمایشگاه اصلاح شده‌اند تا سلول‌های تومور خاصی را آلوده و از بین ببرند.

Spread the love

Subscribe To Our Newsletter

Get updates and never miss a blog from Cancerfax

More To Explore

Development of CAR T Cell therapy in Korea
Cancer treatment in South Korea

Companies in Korea takes a step closer in developing home grown CAR T-Cell therapy

Due to high costs, treatments developed by multinational pharmaceutical corporations are difficult for Korean patients to access. As a result, Korean businesses have created and localised CAR-T treatments in an effort to address these issues. Many businesses have either begun developing CAR-T therapies or declared their intention to do so, including Curocell, Abclon, GC Cell, Ticaros, Helixmith, Toolgen, Cllengene, Eutilex, and Vaxcell Bio.

Spread the love
Polatuzumab
Blood cancer

Polatuzumab vedotin-piiq is approved by USFDA for previously untreated diffuse large B-cell lymphoma, not otherwise specified, and high-grade B-cell lymphoma

For adult patients with high-grade B-cell lymphoma (HGBL), not otherwise specified (NOS), or diffuse large B-cell lymphoma (DLBCL) who have not previously received treatment and who have an International Prognostic Index (IPI) score of 2 or higher, the Food and Drug Administration has approved polatuzumab vedotin-piiq (Polivy, Genentech, Inc.).

Spread the love

Need help? Our team is ready to assist you.

We wish a speedy recovery of your dear and near one.

درمان سرطان در تركيه

Enquiry Form

https://cancerfax.com/