درمان کانونی هایفو در سرطان پروستات

Share This Post

Focal HIFU therapy in prostate cancer

 

در کلینیک اورولوژی

 

بیمارستان  Liv ليو ، HIFU  به عنوان رویکرد درمانی اولیه در سرطان موضعی پروستات، یعنی در مرحله ای که کل سرطان در بافت پروستات است و بافت های اطراف آن دست نخورده هستند، استفاده می شود.

سرطان پروستات می تواند به طور اتفاقی در طول جراحی با آن مواجه شود

اتفاقاً سرطان پروستات در 12 درصد بیمارانی که با تشخیص هیپرپلازی خوش خیم پروستات، یعنی بزرگ شدن خوش خیم پروستات، تحت عمل جراحی باز یا آندوسکوپی قرار می گیرند، دیده می شود. این بیماران به درمان اضافی برای سرطان نیاز دارند، اما درمان‌های مرسوم ممکن است باعث شود که تحت درمان موضعی سرطان پروستات با عوارض شدیدتر قرار گیرند. درمان HIFU کانونی متمرکز بر تومور در سرطان اولیه پروستات می‌تواند فرآیندی بدون عارضه را برای بیماران فراهم کند.

 

هایفو کانونی چیست؟

HIFU  یک روش درمانی رایج است که به عنوان درمان موضعی در سرطان اولیه پروستات، درمان نجات پس از رادیوتراپی و شکست جراحی، و به عنوان یک درمان حمایتی در سرطان پروستات پیشرفته محلی استفاده می شود. ” HIFU رادیکال” هنگامی که با TUR ادغام می شود به عنوان HIFU کانونی در زمانی که غیر تهاجمی جدا از TUR باشد، استفاده می شود. با در نظر گرفتن کل فرآیند درمان سرطان پروستات، که یک بیماری متغیر و طولانی مدت است، HIFU یک تکنیک درمانی همه کاره است.

HIFU را نمی توان با هیچ روش درمانی کلاسیک مقایسه کرد، اما نشانه های آن ممکن است با سایر درمان ها در طول دوره بیماری همپوشانی داشته باشد و ممکن است جایگزین هایی ایجاد کند. علاوه بر این، به دلیل اینکه این روش در یک جلسه قابل انجام است و عوارض حین و بعد از عمل کم است و به دلیل غیرتهاجمی بودن، می توان آن را برای بیماران در هر سنی و با هر شرایطی اعمال کرد.

 

درمان HIFU فوکال برای چه بیمارانی مناسب است؟

درمان بیش از حد در سرطان پروستات دیده می شود. نیاز به درمان های کمتر تهاجمی و کافی بسیار زیاد است. به همین دلیل، استفاده از این نوع استراتژی درمانی برای بیماران مبتلا به یک تومور کانونی کم خطر در پروستات ترجیح داده می شود.

هدف برنامه ریزی یک استراتژی درمانی جزئی و محدود با تومور بدون TUR در موارد سرطان پروستات موضعی و تک کانونی است. در صورت شکست یا عود این نوع درمان، احتمال دگرگونی کامل/رادیکال وجود دارد. از یک طرف، هدف آن محافظت از عملکرد اسفنکتر و عملکرد جنسی است. از طرفی در وضعیت انتظار، استرس روانی که بیمار تجربه خواهد کرد تسکین می یابد. در مقابل سوال “درمان بیش از حد”، درمان کانونی سرطان پروستات یک روش غیر تهاجمی است.

 

درمان هایفو کانونی چگونه اعمال می شود؟

هایفو یک درمان غیر تهاجمی است که تحت بیهوشی عمومی انجام می شود و در یک جلسه تکمیل می شود. در این روش از یک اسکنر اولتراسونیک استفاده می شود که امواج اولتراسونوگرافی ساطع شده توسط یک اپلیکاتور قاشقی شکل که در رکتوم قرار می گیرد و حاوی یک کریستال پیزوالکتریک زاویه دار است را متمرکز می کند. ترتیب شلیک HIFU، شدت و مدت زمان اعمال کننده ها برای هر مورد خاص است. موقعیت داخل رکتوم اپلیکاتورها در حین عمل به صورت سه بعدی با یک الگوریتم کامپیوتری تعیین می شود، اندازه گیری ها با یک تصویر سه بعدی بررسی می شود، تصحیح می شود و برای هر ضایعه طبق برنامه درمانی، تصویربرداری اولتراسونیک به صورت خودکار و فوری انجام می شود. بنابراین، بالاترین حدت حین عمل در برنامه هایفو ارائه می شود. این ویژگی است که فناوری‌هایی را که فرآیند HIFU را به کار می‌گیرند «ربات جراحی هوشمند» می‌سازد.

Subscribe To Our Newsletter

Get updates and never miss a blog from Cancerfax

More To Explore

Need help? Our team is ready to assist you.

We wish a speedy recovery of your dear and near one.

درمان سرطان در تركيه
Start chat
Need help with cancer treatment?
Scan the code
Hello,
Welcome to CancerFax !

CancerFax is the most trusted international patient facilitator working with top cancer hospital's in the world like MD Anderson, Dana Farber, Asan, NCC Japan, Sheba, Beijing Cancer Institute and Apollo to bring you best of therapies and drugs.

Let us know what services would you like to avail?

1) Cancer treatment in the USA, Japan, Israel, India, Korea or Singapore?
2) CAR T-Cell therapy treatment
3) Cancer vaccine
4) Online video consultation
5) Proton therapy