تفاوت بین سرطان در بزرگسالان و کودکان چیست؟

Share This Post

سرطان زمانی شروع می شود که سلول های بدن شروع به رشد خارج از کنترل می کنند. سلول‌های تقریباً در هر قسمت از بدن می‌توانند به سرطان تبدیل شوند و سپس به سایر قسمت‌های بدن گسترش یابند. (برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سرطان و نحوه شروع و گسترش آن، به سرطان چیست مراجعه کنید؟) اگرچه این موضوع در مورد سرطان های دوران کودکی و بزرگسالی صادق است، اما تفاوت هایی در انواع سرطان هایی که کودکان تمایل به ابتلا به آن دارند و همچنین نوع آنها وجود دارد. تحت درمان.

انواع سرطان ها متفاوت است

انواع سرطان هایی که در کودکان ایجاد می شود اغلب با انواعی که در بزرگسالان ایجاد می شود متفاوت است. برخلاف بسیاری از سرطان‌ها در بزرگسالان، سرطان‌های دوران کودکی ارتباط قوی با عوامل خطرزای محیطی یا سبک زندگی ندارند. و تنها تعداد کمی از سرطان های دوران کودکی ناشی از تغییرات DNA ژن است که از والدین به فرزندشان منتقل می شود.

درمان اغلب موفقیت آمیزتر است

به استثنای برخی موارد، سرطان های دوران کودکی به درمان های خاص بهتر پاسخ می دهند. این ممکن است به دلیل تفاوت در خود سرطان ها و همچنین به این دلیل باشد که کودکان اغلب درمان های شدیدتری دریافت می کنند. همچنین، کودکان معمولاً بسیاری از سایر مشکلات سلامتی را که بزرگسالان مبتلا به سرطان ممکن است داشته باشند، ندارند، که اغلب با درمان بدتر می شود.

عوارض جانبی طولانی مدت بیشتر نگران کننده است

از سوی دیگر، بدن کودکان هنوز در حال رشد است و احتمال دارد که عوارض جانبی ناشی از برخی از انواع درمان را داشته باشند. به عنوان مثال، کودکان (به ویژه کودکان بسیار کوچک) بیشتر تحت تاثیر پرتودرمانی قرار دارند. بسیاری از درمان‌های سرطان نیز می‌توانند عوارض جانبی طولانی‌مدتی ایجاد کنند، بنابراین کودکانی که سرطان داشته‌اند، تا پایان عمر به پیگیری دقیق نیاز دارند.

کودکان مبتلا به سرطان در مراکز سرطان کودکان درمان می شوند

در ایالات متحده، اکثر کودکان و نوجوانان مبتلا به سرطان در مرکزی که عضو گروه انکولوژی کودکان (COG) است، درمان می‌شوند. همه این مراکز با یک دانشگاه یا بیمارستان کودکان مرتبط هستند. این مراکز این مزیت را ارائه می‌دهند که توسط تیمی از متخصصان که تفاوت‌های بین سرطان بزرگسالان و دوران کودکی و همچنین نیازهای منحصربه‌فرد کودکان و نوجوانان مبتلا به سرطان و خانواده‌هایشان را می‌دانند، درمان می‌شوند. این تیم معمولاً شامل انکولوژیست‌های اطفال (پزشکان سرطان دوران کودکی)، جراحان، انکولوژیست‌های پرتودرمانی، پرستاران انکولوژی کودکان، دستیاران پزشک (PAs) و پزشکان پرستار (NPs) می‌شود. همانطور که در مورد درمان سرطان دوران کودکی بیشتر آموختیم، انجام درمان توسط متخصصان در این زمینه اهمیت بیشتری پیدا کرده است.

هر زمان که کودکی مبتلا به سرطان تشخیص داده می‌شود، این بیماری بر روی همه اعضای خانواده و تقریباً تمام جنبه‌های زندگی خانواده تأثیر می‌گذارد.

Subscribe To Our Newsletter

Get updates and never miss a blog from Cancerfax

More To Explore

Need help? Our team is ready to assist you.

We wish a speedy recovery of your dear and near one.

درمان سرطان در تركيه
Start chat
Need help with cancer treatment?
Scan the code
Hello,
Welcome to CancerFax !

CancerFax is the most trusted international patient facilitator working with top cancer hospital's in the world like MD Anderson, Dana Farber, Asan, NCC Japan, Sheba, Beijing Cancer Institute and Apollo to bring you best of therapies and drugs.

Let us know what services would you like to avail?

1) Cancer treatment in the USA, Japan, Israel, India, Korea or Singapore?
2) CAR T-Cell therapy treatment
3) Cancer vaccine
4) Online video consultation
5) Proton therapy