تعدیل کننده های ایمنی و عوارض جانبی آنها

Share This Post

تعدیل کننده های ایمنی گروهی از داروها هستند که عمدتاً مسیرهایی را هدف قرار می دهند که مولتیپل میلوما و چند سرطان دیگر را درمان می کنند. آنها راه های زیادی برای کار دارند، از جمله کار مستقیم روی سیستم ایمنی با کم کردن برخی پروتئین ها و افزایش برخی دیگر.

تالیدومید، لنالیدومید و پومالیدومید

تالیدومید (تالومید)، لنالیدومید (رولیمید) و پومالیدومید (پومالیست) به عنوان داروهای تعدیل کننده ایمنی (یا IMiDs) شناخته می شوند.

این داروها می توانند عوارض جانبی مانند خواب آلودگی، خستگی، یبوست، تعداد کم سلول های خونی و نوروپاتی (آسیب دردناک عصبی) ایجاد کنند. همچنین خطر لخته شدن خون جدی (که از ساق پا شروع می شود و می تواند به ریه ها برسد) افزایش می یابد. اینها با تالیدومید بیشتر از سایر داروها هستند.

این داروها همچنین در صورت مصرف در دوران بارداری می توانند باعث نقایص شدید مادرزادی شوند.

باسیلوس کالمته-گوئرین

Bacillus Calmette-Guérin (BCG) میکروبی است که در انسان بیماری جدی ایجاد نمی کند، اما بافت های انسان را آلوده می کند و به فعال شدن سیستم ایمنی کمک می کند. این امر باعث می شود BCG به عنوان نوعی ایمونوتراپی سرطان مفید باشد. BCG یکی از اولین ایمونوتراپی های مورد استفاده در برابر سرطان بود و هنوز هم استفاده می شود.

BCG برای درمان سرطان مثانه در مراحل اولیه استفاده می شود. این مایعی است که از طریق کاتتر وارد مثانه می شود. BCG سلول های سیستم ایمنی بدن را به سمت مثانه جذب می کند، جایی که می توانند به سلول های سرطانی مثانه حمله کنند. درمان با BCG می تواند علائمی مانند ابتلا به آنفولانزا مانند تب، لرز و خستگی ایجاد کند. همچنین می تواند باعث احساس سوزش در مثانه شود. BCG همچنین می تواند برای درمان برخی از سرطان های پوست ملانوم با تزریق مستقیم آن به تومورها استفاده شود. همچنین به عنوان یک واکسن در برابر سل استفاده می شود.

ایمیکیمود

ایمیکیمود دارویی است که به صورت کرم روی پوست مالیده می شود. این یک پاسخ ایمنی موضعی را در برابر سلول های سرطانی پوست تحریک می کند. این برای درمان برخی از سرطان های پوست در مراحل اولیه (یا پیش سرطانی) استفاده می شود، به خصوص اگر در نواحی حساس مانند روی صورت باشند.

این کرم از یک بار در روز تا دو بار در هفته برای چندین ماه استفاده می شود. برخی افراد نسبت به این دارو واکنش های پوستی جدی دارند.

Spread the love

Subscribe To Our Newsletter

Get updates and never miss a blog from Cancerfax

More To Explore

Development of CAR T Cell therapy in Korea
Cancer treatment in South Korea

Companies in Korea takes a step closer in developing home grown CAR T-Cell therapy

Due to high costs, treatments developed by multinational pharmaceutical corporations are difficult for Korean patients to access. As a result, Korean businesses have created and localised CAR-T treatments in an effort to address these issues. Many businesses have either begun developing CAR-T therapies or declared their intention to do so, including Curocell, Abclon, GC Cell, Ticaros, Helixmith, Toolgen, Cllengene, Eutilex, and Vaxcell Bio.

Spread the love
Polatuzumab
Blood cancer

Polatuzumab vedotin-piiq is approved by USFDA for previously untreated diffuse large B-cell lymphoma, not otherwise specified, and high-grade B-cell lymphoma

For adult patients with high-grade B-cell lymphoma (HGBL), not otherwise specified (NOS), or diffuse large B-cell lymphoma (DLBCL) who have not previously received treatment and who have an International Prognostic Index (IPI) score of 2 or higher, the Food and Drug Administration has approved polatuzumab vedotin-piiq (Polivy, Genentech, Inc.).

Spread the love

Need help? Our team is ready to assist you.

We wish a speedy recovery of your dear and near one.

درمان سرطان در تركيه

Enquiry Form

Start chat
Need help with cancer treatment?
Hello,

Welcome to CancerFax.

CancerFax is the most trusted international patient facilitator working with top cancer hospital's in the world like MD Anderson, Dana Farber, Asan, NCC Japan, Sheba, Beijing Cancer Institute and Apollo to bring you best of therapies and drugs.

let us know what services would you like to take?

1) Travel abroad for cancer treatment
2) CAR T-Cell therapy treatment
3) Cancer vaccine
4) Online video consultation
https://cancerfax.com/