بعد از درمان سرطان دوران کودکی

Share This Post

در طول درمان سرطان، اکثر خانواده ها عمدتاً نگران جنبه های روزانه درمان و غلبه بر سرطان هستند. پس از درمان، نگرانی ها به سمت اثرات طولانی مدت سرطان و درمان آن و نگرانی در مورد عود سرطان تغییر می کند.

مطمئناً برای خانواده ها طبیعی است که بخواهند سرطان و درمان آن را پشت سر بگذارند و به زندگی ای برگردند که حول محور سرطان نمی چرخد. اما درک این نکته مهم است که مراقبت از نزدیک بخش اصلی این فرآیند است که بهترین شانس را برای بهبودی و بقای طولانی مدت به کودکان ارائه می دهد.

پس از پایان درمان، تیم مراقبت های بهداشتی برنامه پیگیری را تنظیم می کند. برای سال‌های متمادی پس از درمان، بسیار مهم است که کودکان معاینات پیگیری منظم با تیم مراقبت از سرطان داشته باشند. با گذشت زمان، خطر عود سرطان کاهش می یابد. مراجعه به پزشک ممکن است کمتر مورد نیاز باشد، اما همچنان مهم است زیرا برخی از عوارض جانبی درمان ممکن است تا سال‌ها بعد ظاهر نشوند.

به دلیل پیشرفت های عمده در درمان، تعداد بیشتری از کودکان تحت درمان سرطان در حال حاضر تا بزرگسالی زنده می مانند. اما درمان‌ها ممکن است بر سلامت کودکان در مراحل بعدی زندگی تأثیر بگذارند، بنابراین در سال‌های اخیر توجه به اثرات سلامتی آن‌ها با افزایش سن بیشتر به یک نگرانی تبدیل شده است. هر چه زودتر هر مشکلی تشخیص داده شود، احتمال بیشتری وجود دارد که بتوان آنها را به طور موثر درمان کرد.

بازماندگان سرطان دوران کودکی تا حدی در معرض خطر چندین اثر احتمالی دیرهنگام و طولانی مدت درمان سرطان خود هستند. مهم است که با تیم پزشکی فرزندتان درباره این اثرات احتمالی صحبت کنید. خطرات برای هر کودک به عوامل مختلفی مانند نوع سرطان، درمان‌های خاص سرطان مورد استفاده، دوزهای درمان سرطان و سن کودک در زمان درمان بستگی دارد. بسیار مهم است که در مورد عوارض جانبی احتمالی دیرهنگام با تیم مراقبت بهداشتی فرزندتان صحبت کنید و مطمئن شوید که برنامه ای برای مراقبت از این مشکلات و درمان آنها در صورت نیاز وجود دارد. برخی از عوارض احتمالی دیرهنگام درمان سرطان عبارتند از:

مشکلات قلبی یا ریوی (به دلیل داروهای شیمی درمانی خاص یا پرتودرمانی در ناحیه قفسه سینه(

کندی یا تاخیر در رشد و تکامل (در استخوان ها یا به طور کلی)

تغییرات در رشد جنسی و توانایی بچه دار شدن

مشکلات یادگیری

افزایش خطر ابتلا به سرطان های دیگر در مراحل بعدی زندگی

گروه انکولوژی کودکان (COG) برای کمک به افزایش آگاهی در مورد اثرات دیررس و بهبود مراقبت های بعدی بازماندگان سرطان دوران کودکی، دستورالعمل های پیگیری طولانی مدت را برای بازماندگان سرطان دوران کودکی ایجاد کرده است. این دستورالعمل‌ها می‌توانند به شما کمک کنند تا بدانید چه مواردی را باید رعایت کنید، چه نوع آزمایش‌های غربالگری را باید برای بررسی مشکلات انجام دهید و چگونه می‌توان عوارض دیررس را درمان کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر، از پزشکان فرزند خود در مورد دستورالعمل های نجات COG سوال کنید. همچنین می توانید آنها را در وب سایت COG به نشانی www.survivorshipguidelines.org بخوانید. دستورالعمل ها برای متخصصان مراقبت های بهداشتی نوشته شده است. نسخه های بیمار برخی از دستورالعمل ها (به عنوان “پیوندهای سلامت”) نیز در سایت موجود است، اما ما از شما می خواهیم که آنها را با پزشک خود در میان بگذارید.

برای اطلاعات بیشتر در مورد برخی از اثرات احتمالی طولانی مدت درمان، به اثرات دیررس درمان سرطان در دوران کودکی مراجعه کنید.

Spread the love

Subscribe To Our Newsletter

Get updates and never miss a blog from Cancerfax

More To Explore

Development of CAR T Cell therapy in Korea
Cancer treatment in South Korea

Companies in Korea takes a step closer in developing home grown CAR T-Cell therapy

Due to high costs, treatments developed by multinational pharmaceutical corporations are difficult for Korean patients to access. As a result, Korean businesses have created and localised CAR-T treatments in an effort to address these issues. Many businesses have either begun developing CAR-T therapies or declared their intention to do so, including Curocell, Abclon, GC Cell, Ticaros, Helixmith, Toolgen, Cllengene, Eutilex, and Vaxcell Bio.

Spread the love
Polatuzumab
Blood cancer

Polatuzumab vedotin-piiq is approved by USFDA for previously untreated diffuse large B-cell lymphoma, not otherwise specified, and high-grade B-cell lymphoma

For adult patients with high-grade B-cell lymphoma (HGBL), not otherwise specified (NOS), or diffuse large B-cell lymphoma (DLBCL) who have not previously received treatment and who have an International Prognostic Index (IPI) score of 2 or higher, the Food and Drug Administration has approved polatuzumab vedotin-piiq (Polivy, Genentech, Inc.).

Spread the love

Need help? Our team is ready to assist you.

We wish a speedy recovery of your dear and near one.

درمان سرطان در تركيه

Enquiry Form

https://cancerfax.com/